مزایای چاپ کتاب از پایان‌نامه

چهارشنبه 03 اردیبهشت 1399 ساعت 22:49 ب.ظ

1. اخذ امتیاز از معاونت پژوهشی دانشگاه و کسب ۲ نمره باقی‌مانده پایان نامه (ویژه دانشجویان دانشگاه آزاد)

2. کسب امتیاز در مصاحبه دکتری

3. کسب امتیاز برای استخدام و ترفیع شغل

4. ماندگار کردن مطالب پایان‌نامه و در دسترس قرار دادن آن برای عموم به صورت کتاب

تبدیل پایان نامه به کتاب، در کنار افزایش سطح علمی کشور و به جریان انداختن ذخایر تحقیقاتی و علمی، امتیاز ویژه‌ای در تقویت رزومه فردی و تحصیلی نویسنده دارد. بسیاری از دانشجویان داوطلب به تحصیل در دوره دکتری، تالیف حداقل یک کتاب در حوزه تخصصی خود را برگ برنده‌ای در آزمون مصاحبه‌ی دکتری دانسته‌اند.

نگارش یک کتاب (تالیف یا ترجمه) دارای ۴ نمره در مصاحبه دکتری در هر رشته ای است.

تجربه افردای که در آزمون مصاحبه دکتری شرکت کرده‌اند، حاکی از آن است که اگرچه از مجموع ۴۰ امتیاز بخش آموزشی و پژوهشی تنها ۴ نمره به تالیف کتاب اختصاص دارد اما داشتن یک کتاب به صورت غیرمستقیم تأثیرات بسیاری بر اساتید مصاحبه کننده می‌گذارد. بسیاری از اساتید نگارش کتاب را سندی بر توانمندی‌های دانشجو می‌دانند. خصوصاً در سال‌های اخیر که چاپ مقالات به وسیله‌ی مؤسسات افزایش یافته، بسیاری از اساتید مصاحبه‌کننده بر این موضوع واقفند و می‌دانند که بسیاری از مقالات کیفیت بالایی نداشته و اعتماد خود را نسبت به مقالات از دست داده‌اند.

از طرف دیگر، اساتید معتقدند از آنجا که برای چاپ کتاب می‌بایست از فیلترهای متعددی عبور کرد، بنابراین دانشجویی که توانسته پایان‌نامه خود را به کتاب تبدیل کرده و یا یک کتاب انگلیسی به روز را ترجمه و چاپ کند از مهارت و توانایی بالایی برای تحصیل در دوره دکتری برخوردار است. بدین ترتیب می‌توان انتظار داشت اساتید مصاحبه کننده که در بسیاری مواقع نمره دادن به تشخیص آن‌ها بستگی دارد، با دید ویژه‌‌ای به دانشجویان مؤلف نگاه کنند.

چنانچه کتاب به صورت گروهی توسط چند نویسنده گردآوری شود، در صورتی که در روی جلد بالای اسامی، جمله “مولفین به ترتیب الفبا” نوشته شده باشد، به همه امتیاز برابر داده خواهد شد.


کم هزینه بودن چاپ کتاب نسبت به چاپ مقاله

دانشجویانی که برای مصاحبه دکتری قصد دارند پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنند  در نظر داشته باشند که هزینه چاپ کتاب یک سوم هزینه چاپ مقاله در مجلات بین المللی ISI می باشد. همچنین شما برای دریافت امتیاز در مصاحبه دکتری نیازی به چاپ کتاب در تیراژهای بالا ندارید و می توانید کتاب خود را به تعداد 5 جلد هم چاپ کنید در حالی که داخل کتاب تیراژ 1000 زده می شود.

آسان تر بودن چاپ کتاب

چاپ کتاب نسبت به چاپ مقاله آسان تر و بی دردسر تر است. در چاپ مقاله، امکان اینکه مجله جعلی باشد  یا در لیست سیاه قرار گیرد وجود دارد و از زمان انتخاب مجله تا چاپ مقاله این نگرانی با نویسنده همراه خواهد بود. در صورتی که در چاپ کتاب ،بعد از آماده سازی فایل نهایی، تمامی مراحل چاپ (صفحه آرایی ،دریافت شابک ،فیپا ،مجوز چاپ ،طراحی روی جلد و چاپ ) توسط خود انتشارات انجام میگیرد و نویسنده هیچ دغدغه و نگرانی نخواهد داشت. شماره فیپا و شابک و ... هم قابل پیگیری از کتابخانه ملی و اداره شابک است.

چاپ کتاب در کوتاهترین زمان

تبدیل پایان نامه به کتاب حدودا 30-15 روز زمان لازم دارد در حالی که اکثر مجلات ISI در مدت زمان دو تا سه ماهه نتیجه داوری مقاله را مشخص می نمایند و بعد از پذیرش حداقل دو ماه هم برای چاپ زمان لازم دارند.

ثبت شدن کتاب در کتابخانه ملی

بعد از  دریافت شماره شابک (ISBN)  و فیپا ، مشخصات کامل کتاب شما در کتابخانه ملی ثبت می گردد.

 

راههای ارتباطی با نشر تخصصی کتب دانشگاهی

تلفن ثابت: 01333424261               تلفن همراه: 09190826979

ایمیل: info@thesisbook.ir

 

نشر تخصصی کتب دانشگاهی

  مزایای چاپ کتاب از پایان‌نامه
دسته بندی
برچسب ها
تبلیغات

فراخوان ارسال مقاله به فصلنامه علمی تخصصی رویکردهای پژوهشی نوین در مدیریت و حسابداری

International Journal of Business Management and Entrepreneurship (IJBME)