چاپ کتاب کودک

چاپ کتاب کودک

اندیشه کودکان مانند لوح سفیدی است که باید توسط نقاش ماهری به بهترین نحو رنگ آمیزی گردد. شیوه پرورش و رشد کودکان بسیار پیچیده و مهم است و در آینده آن ها تاثیر به سزایی در جامعه خواهند داشت..

از کارهایی که به رشد فکری و اجتماعی کودک کمک زیادی می کند، مطالعه کتاب های سازگار با روحیه کودک است. نویسنده باید تلاش کند مفاهیم و آموزه های صحیح و مناسب را در قالب داستان و شعر جذاب به کودک انتقال دهد. ناشر هم وظیفه دارد با رعایت نکات اصولی در زمینه چاپ کتاب کودک، تاثیر و جذابیت کتاب را دو برابر کند و طوری عمل نماید که زحمت نویسنده ضایع نشود، زیرا اگر مراحل طراحی و ویراستاری کتاب مناسب سلیقه و روحیه کودکان واقع نشود، تلاش نویسنده بی اثر می شود و کودکان به سمت آن کتاب جذب نمی شوند. ویژگی کتاب کودک با کتاب های دیگر بسیار متفاوت است.

ویژگی های مهم کتاب کودک

 • از ویژگی های مهم کتاب کودکان، نقاشی ها و طراحی ها و صورت گری های آن کتاب می توان اشاره کرد. کتابی که طراحی رنگی و جذابی نداشته باشد، نمی تواند در زمینه فروش نتیجه خوبی دریافت کند.
 • قطع کتاب کودک قطع خشتی است. ابعاد کتاب در این قطع ۲۰*۲۲ سانتی متر می باشد. در این قطع طول و عرض کتاب تقریبا برابر است و کتاب شکل مربع به خود می گیرد.
 • در کتاب کودک باید فاصله خطوط زیاد باشد تا چشم کودک اذیت نگردد. تعداد خطوط در هر صفحه نباید زیاد باشد و سایز نوشته ها به اندازه ای باشد که برای کودک خسته کننده و آزار دهنده نشود.
 • باید قسمت های سفید و بدون عکس و نوشته کتاب زیاد باشد. هر قدر گروه سنی خواننده بیشتر باشد، اندازه قسمت سفید کمتر می گردد.

اصول گرافیکی کتاب کودک

فردی که طراحی و صفحه آرایی کتاب کودک را انجام می دهد، علاوه بر این که باید به اصول گرافیکی و حرفه ای تسلط داشته باشد، باید با روحیات روانشناختی کودک هم آشنا باشد. او باید از تصاویر و رنگ های تاثیر گذار استفاده کند و از ترویج مسائل و مفاهیمی مانند خشونت، مسائل ضد اجتماعی و ضد فرهنگی و ضد دینی بپرهیزد، در مقابل باید مفاهیمی مانند ارزش ها و کرامات انسانی و … را تبلیغ کند. پس کار طراح و صفحه آرا در زمینه چاپ کتاب کودک بسیار پیچیده تر می باشد و باید علاوه بر اصول کاری خود اصول روانشناسی کودک را هم بداند.

انتخاب ویراستار به عهده ناشری است که نویسنده چاپ کتاب را انجام می دهد، ویراستار نقش به سزایی در چاپ کتاب کودکان دارد. لازمه تالیف کتاب کودک، شناخت کودکان، نیاز ها و علایق آن ها می باشد. همه ما دوران کودکی را تجربه کردیم اما با توجه به تفاوت نیاز و علایق کودکان در نسل های مختلف، مطالعه و بررسی این موارد پیش نیاز تالیف و چاپ کتاب کودک می باشد.

 اهداف چاپ کتاب کودک

 •  برقراری رابطه عاطفی با کودک
 • رشد استعداد کودک
 • کتاب درمانی کودک
 •  آموزش مهارت اجتماعی به کودک
 •  ایجاد سرگرمی خوب برای کودکان
 •  انتقال مفاهیم موردنیاز به کودک
 • ایجاد حس خلاقیت و کنجکاوی در کودک
 • پرورش توانایی ذهنی کودک
 •  آموزش دینی و مذهبی به کودکان

آماده کردن فایل نهایی کتاب کودک

بعد از مشخص کردن هدف خود از چاپ کتاب کودک و تالیف آن، از مواردی که در کیفیت و فروش کتاب بسیار تاثیر گذار است طراحی و تصویرگری کتاب کودک می باشد. انتشارات بسیاری گفته اند که قادر به تصویر گری کتاب کودکان هستند، اما با توجه به اهمیت این موضوع در کتاب های کودکان بهتر است این کار را به متخصصین و موسسات و شرکت های گرافیکی و طراحی ماهر واگذار کنید تا بتوانید کتابی با کیفیت داشته باشید.

قوانین و مراحل چاپ کتاب کودک

قوانین چاپ کتاب کودک بسیار متنوع است. نحوه چاپ کتاب کودک به این علت که با رده سنی حساسی روبرو بوده بسیار سخت بوده و روال کاری خود را می طلبد. چاپ کتاب کودک را می توان برای رسیدن به اهدافی خاص انجام داد، یعنی هر کتابی که به چاپ می رسد بایستی گویای مطلبی برای کودکان و نوجوانان باشد. در این رابطه کتاب های کودکان را می توان در حوزه هایی چون داستانی، شعر، آموزش و آشنایی با حیوانان، ایجاد سرگرمی، تقویت خلاقیت کودک، رشد استعداد کودک، اموزش مهارت های ارتباطات اجتماعی با سایر افراد و دوستان، آموزش های دینی به زبان ساده، آموزش های شناخت رنگ ها و اشیا و یا حتی کتاب های رنگ آمیزی و مصور تقسیم بندی کرد که می توان با چاپ کتاب کودک به تمام این موارد دست یافت.
نتیجتا، برای چاپ کتاب کودک بایستی یکسری قوانین مانند دریافت مجوزهای شابک، فیپا یا همان ثبت اثر در کتابخانه ملی کشور، مجوز های وزارت فرهنگ و ارشاد و غیره را رعایت نمایید، اما قرارگرفتن در این مسیر ملزم به رعایت یکسری اصول است و تکنیکهای خاص خود را می طلبد. به عنوان مثال، طی مراحل چاپ کتاب کودک صورتگری و تصویرگری کتاب کودکان ارزش ویژه ای دارد و برای سنین مختلف گرافیک خاصی مد نظر می باشد و محدودیتهایی نیز وجود دارد. شما می توانید با انتخاب ناشر حرفه ای و معتبر بهترین کتاب مخصوص کودکان را با نام خود به چاپ برسانید. کلیه مراحل اداری و اجرایی را به تیم متخصص ما واگذار کنید و از نتیجه کار لذت ببرید.

چگونه کتاب کودک چاپ کنیم؟

در حوزه چاپ کتاب کودک مدعی بهترین خدمات با بهترین کیفیت چاپ و گرافیک در عرصه چاپ کتاب تحت اجرای ویراستاران و گرافیستهای متخصص در کشور هستیم، چراکه این مسیر پرچالش را در کمتر از 30 روز و با ارزانترین هزینه چاپ کتاب کودک در کشور انجام میدهیم. در نوشتن و به چاپ رساندن کتاب کودکان شما ابتدا بایستی با دنیای آنان آشنا شده و به شناخت درستی از کودکان برسید تا بتوانید برایشان داستان یا شعر بنویسید. آشنایی با علایق و خواسته های کودکان مشاوره های زیادی را در زمینه های مختلف می طلبدچاپ کتاب برای کودکان در کلیه زمینه ها اعم از شعر، داستان، قصه های کودکانه، آموزش های علمی و دانستنی را انجام میدهیم و با مجموعه انتشارات ما جهت مجوز تا چاپ کتاب از مشاوره های رایگان بهره میبرید.

هزینه چاپ کتاب کودک چقدر است؟

چاپ کتاب در زمینه کودک و نوجوان دارای هزینه های مختلف می باشد، اما با مقایسه اجمالی هم مشاهده خواهید کرد که مجموعه ما با دریافت کمترین فاکتور چاپ در رده نخست مجموعه های انتشارات در سطح کشور قرار گرفته است. برای آگاهی از هزینه چاپ کتاب کودک بایستی به مواد و ملزومات بکار رفته اعم از رنگ کتاب، نوع جلد و کاغذ و حجم کتاب کودک توجه داشت. حضور رنگ ها و اشکال در زیباسازی و صفحه آرایی کتاب کودک نقش پررنگی دارد که از این بابت احتمال افزایش قیمت وجود دارد، اما ما برای کاهش دغدغه هزینه چاپ کتاب شما عزیزان تمهیداتی اندیشیده ایم تا از پرداخت هزینه های هنگفت جلوگیری شود. در انتشارات ما می توانید با یک پیش پرداخت نسبت به شروع کار چاپ اقدام کرده و مابقی هزینه را در زمان تحویل کتاب خود بپردازید. به این ترتیب ضمن متعادل سازی تعرفه ها شرایط چاپ کتاب کودک اقساطی را برای شمار عزیزان نیز فراهم آورده ایم.

چاپ کتاب کودک در تیراژ پایین

به بازار فروش کتاب تألیفی خود در رابطه با کودک و نوجوان اعتماد ندارید؟ اولین کتابی است که می خواهید در زمینه کودکان به چاپ برسانید و بودجه کافی جهت انتشار کتاب در حجم و تیراژ بالا ندارید؟

اگر به تازگی به جمع نویسندگان حوزه چاپ و نشر کتاب کودک پیوسته اید، بهتر است بدانید برای کاهش ریسک می توان کتاب کودک با تیراژ کم هم چاپ کرد. شعر های کودکانه و داستان های جذاب و حتی استوره ای کوتاه برای کودکان از جذابیت خاصی برخوردار می باشد. شما می توانید با جمع آوری این مجموعه ها و یا ترجمه و حتی تألیف آنها اثر ماندگاری از خود برجای بگذارید، اما با بودجه بسیار پایین. در مسیر تکمیل نگارشتان تا چاپ کتاب به شما کمک خواهیم کرد. طی تماس تلفنی یا مراجعه حضوری با مشاورین ما صحبت کرده تا ضمن ارائه دغدغه ها و اهدافتان بهترین مسیر طریقه چاپ کتاب کودک را پیش رویتان قرار دهیم.

با خدمات این انتشارات برای کتاب کودک بیشتر آشنا شوید

 • در چاپ کتاب کودک مانند دیگر بخشها نیز از ابتدا کلیه جوانب را جهت آسودگی بیشتر شما سنجیده ایم تا بهترین شرایط را برایتان مهیا سازیم که در حال حاضر، حضور مستمر شما عزیزان به عنوان مشتری و مشاهده روند صعودی ما در طی این سالها گویای این واقعیت ارزشمند بوده است. چگونگی چاپ کتاب کودک را کاملا صادقانه و تخصصی برای شما فراهم آوردیم با:
 • ثبت سفارش اینترنتی چاپ کتاب کودک بدون مراجعه حضوری
 • چاپ فوری کتاب کودک کمتر از 30 روز
 • مناسب ترین هزینه چاپ و انتشار کتاب کودک
 • حفظ کلیه حقوق مادی و معنوی کاربر
 • چاپ کتاب کودک در تیراژ دلخواه
 • انجام صفر تا صد چاپ کتاب کودک بصورت آنلاین
 • مطلع بودن مولف یا مترجم از روند کار و کلیه مراحل چاپ
 • دریافت مجوزهای کتاب کودک در سریعترین زمان ممکن

راههای ارتباطی با نشر تخصصی کتب دانشگاهی

تلفن ثابت: 01333424261               تلفن همراه : 09190826979

ایمیل: info@thesisbook.ir