چاپ کتاب علمی

چاپ کتاب علمی

نوشتن کتاب یعنی ثبت و به تحریر در آوردن تراوشات ذهنی و علمی فرد که معمولا با اهداف متفاوتی مانند حفظ نوشته‌ها و تجربیات فرد، نشر و به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود با دیگران انجام می شود. نوشتن کتاب علمی دقت و تجربه علمی بالایی را می طلبد.

تالیف کتاب علمی به سطح بالای علمی و پژوهش های فراوانی نیازمند است. گاهی بیشتر نویسندگان و دانشجویان نگارش کتاب علمی را با تبدیل پایان نامه های فارغ التحصیلان به کتاب انجام می دهند و بعضی اوقات فرد با انجام پژوهش های علمی فراوان این کار را انجام می دهد. تألیف این گونه کتاب ها نیاز به حساسیت بیشتری نسبت به دیگر کتاب ها دارند و بیشتر در دانشگاه ها، مدارس و سایر مکان های علمی استفاده می شوند، به همین دلیل برای تألیف باید به تأیید اساتید و متخصصان علمی برسند.

شرایط نوشتن کتاب علمی

برای نوشتن کتاب‌های علمی باید مراحلی را پشت سر گذاشت که تعدادی از این مراحل به شرح زیر می باشند :

۱ . اولین شرط در نگارش کتب علمی این است که افراد باید از نوشتن و تألیف تجربیات خود لذت ببرند و این کار را از سرعلاقه انجام دهند.

۲ . دومین شرط این است که نویسنده می بایست هدف اساسی کار خود را بشناسد.

۳ . سومین شرط در تالیف کتاب علمی این است که باید تمرین و تکرار زیادی در نویسندگی به ویژه در زمینه علمی داشته باشد.

۴ . نویسنده یا نویسندگان هیچگاه نباید اجازه دهند آن چه به عنوان فرصت پیدا می کنند از دست دهند و در طول روز نیز حتی برای مدت زمانی کوتاه نویسندگی کنند.

۵ . از دیگر شرایط نگارش کتاب علمی این است که نویسنده این گونه کتاب ها باید با اطرافیان خود توانایی برقراری ارتباط داشته باشد و همچنین تا حد امکان مطالعه کردن را در برنامه خود قرار دهد.

۶ . نویسندگان کتاب های علمی یا هر کتاب دیگری باید از قدرت تخیل و خیال‌پردازی بالایی برخوردار باشند.

۷ . از مهمترین شرایط نوشتن کتاب علمی این است که شخص نویسنده باید اجتماعی و انتقاد پذیر و محقق باشد.

 

راههای ارتباطی با نشر تخصصی کتب دانشگاهی

تلفن ثابت: 01333424261               تلفن همراه: 09190826979

ایمیل: info@thesisbook.ir