امتیاز تبدیل پایان نامه به کتاب

امتیاز تبدیل پایان نامه به کتاب

خیلی از دانشجویان (چه دانشجویان کارشناسی ارشد و چه دانشجویان دکترا) بعد از انتخاب موضوع، نوشتن فصل‌های پایان نامه و دفاع از آن، به فکر تبدیل پایان نامه به کتاب هستند. چراکه آن‌ها برای نگارش پایان نامه خود وقت زیادی را صرف کرده و مقالات زیادی را از سایت‌های علمی معتبر مطالعه کرده‌اند تا یک رساله در مورد یک موضوع خاص بنویسند.

با توجه به امتیاز بالای چاپ کتاب در مصاحبه‌های مختلف، تبدیل پایان نامه به کتاب یک فرصت عالی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری است تا رزومه تحصیلی و شغلی خود را در فضای آکادمیک قویی‌تر کنند. از این‌رو در این مطلب تلاش کرده‌ایم تا نحوه چاپ کتاب را توضیح دهیم.

چگونه پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنیم؟

کتاب استخراج شده از پایان نامه، همان موضوعات و استدلال های پایان نامه را بازتاب خواهد کرد؛ با این تفاوت که مخاطب پایان نامه اساتید کمیته علمی دانشگاه و داوران پایان نامه بوده، اما خوانندگان یک کتاب افراد مختلف با سطح علمی متفاوت هستند. به همین دلیل برای چاپ کتاب باید تغییراتی را روی پایان نامه اعمال کنید تا اطمینان حاصل شود که نوشته و کتاب شما خوانا و قابل درک برای طیف وسیعی از مخاطبان است.

هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب

این روزها تعداد مجلات جعلی و تعداد ژورنال‌هایی که در بلک لیست وزارت علوم قرارگرفته‌اند، افزایش یافته است. از طرفی فرآیند چاپ مقاله در مجلات، یک پروسه طولانی بوده و ممکن است چندین ماه مراحل داوری مقاله طول بکشد و در آخر هم تضمینی برای چاپ مقاله نیست. همچنین ممکن است مجله‌ای موقع سابمیت مقاله، جز بلک لیست نبوده ولی بعد از اکسپت و چاپ مقاله در بلک لیست وزارت علوم قرار گیرد. برخی از ژورنال‌های علمی هم وجود دارند که برای سابمیت و چاپ مقاله هزینه دریافت می‌کنند که در خیلی از موارد، با توجه به افزایش قیمت دلار، دانشجو باید هزینه زیادی را برای چاپ مقاله بپردازد. همه این‌ها ازجمله موانع اصلی دانشجویان برای چاپ مقاله است.

در عوض موانع کمتری در فرآیند چاپ کتاب وجود دارد و دانشجویان با هزینه‌ای به‌مراتب کمتر می‌توانند کتابی به نام خود چاپ کنند.

نشر تخصصی کتب دانشگاهی با همکاری تعدادی زیادی از فارغ‌التحصیلان برجسته در سراسر کشور، مفتخر است تا به شما دانشجویان محترم در تبدیل پایان نامه به کتاب یاری رساند.

همچنین موسسه با ناشران بین‌المللی همکاری داشته و می‌تواند کتاب‌های شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن در انتشارات داخل و خارج از کشور منتشر کند.

مزایای تبدیل پایان نامه کارشناسی ارشد به کتاب

همان‌طور که می‌دانید این روزها خیلی از افراد، فوق‌لیسانس داشته و داشتن مدرک کارشناسی ارشد نسبتاً یک مدرک رایج و معمولی بین مردم است. وقتی آزمون‌های استخدامی مراکز دولتی برگزار می‌شود، مشاهده می‌شود که چند هزار نفر از فارغ‌التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته‌های مختلف در این آزمون‌ها شرکت می‌کنند. یا وقتی که شما در آزمون دکترا قبول شده و برای مصاحبه دعوت می‌شوید، مشاهده می‌کنید که چند برابر ظرفیت دانشگاه برای مصاحبه دعوت شده‌اند. ممکن است با دیدن تعداد زیاد افراد در مصاحبه دکترا و یا در آزمون‌های استخدامی جا خورده و با خود بگویید که یعنی می‌شود من بین این همه افراد در این مصاحبه قبول شوم؟ در پاسخ باید گفت بله؛ فقط کافی است پیش از جلسه مصاحبه، رزومه خود را قوی‌تر کنید.

برای این‌که بتوانید در چنین رقابت‌هایی موفق شده و از دیگر داوطلبان و متقاضیان فراتر روید، بهتر است به چاپ کتاب و مقاله توجه کنید. افرادی که کتاب و مقاله چاپ شده دارند، نسبت به سایر افراد که فقط پایان نامه نوشته‌اند، امتیاز بیشتری در مصاحبه دکترا دریافت می‌کنند. همچنین شما با چاپ کتاب می‌توانید به کارفرما نشان دهید که شما در سال‌های گذشته سخت کار کرده و به موضوعات تخصصی رشته خود کاملاً مسلط هستید.

اما نوشتن مقاله و کتاب با موضوعات جدید، کاری سخت و زمان‌بر است و ممکن است سال‌ها وقت شما را بگیرد. تبدیل پایان نامه کارشناسی ارشد به کتاب و استخراج مقاله از پایان نامه یک فرصت بسیار عالی برای دانشجویان کارشناسی ارشد است. فارغ‌التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی می‌توانند در کمتر از یک ماه پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنند.

چاپ کتاب از پایان نامه کارشناسی ارشد

اگر می‌خواهید در کمتر از یک ماه دیگر در مصاحبه دکترا و یا یک مصاحبه شغلی مهم شرکت کنید، پیشنهاد ما به شما این است که پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کرده و منتشر کنید. برای چاپ کتاب از پایان نامه در کمتر از یک ماه کافی است با متخصصان ما در نشر تخصصی کتب دانشگاهی مشورت کنید. متخصصان و ویراستاران ما در موسسه به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید پایان نامه خود را به فرمت کتاب درآورده، کتاب خود را صفحه‌آرایی کرده و آن را ویراستاری کنید. همچنین طراحان گرافیک موسسه می‌توانند مسئولیت طراحی جلد کتاب شما را برعهده بگیرند و جلد کتاب شما را در کمترین زمان ممکن طراحی کنند.

 

راههای ارتباطی با نشر تخصصی کتب دانشگاهی

تلفن ثابت: 01333424261               تلفن همراه: 09190826979

ایمیل: info@thesisbook.ir