تبدیل جزوات درسی اساتید و دبیران به کتاب آموزشی

پنج شنبه 04 اردیبهشت 1399 ساعت 16:41 ب.ظ

همه ی ما در طول دوران تحصیل، با جزوات و نوشته های پراکنده و نامرتبی که در کلاس هایمان از تدریس اساتید یادداشت می کردیم درگیر بوده ایم و شاهد سختی ها و مشکلات و بی نظمی های این روش بوده ایم. حال آن که دبیران و اساتید می توانند با چاپ جزوات خود در قالب کتاب، از این بی نظمی ها بکاهند. البته علاوه بر این موضوع، چاپ جزوات مزیت های دیگری نیز دارد که به شرح آنان می پردازیم.

اولین و مهم ترین مزیت چاپ جزوات، افزایش اعتبار آن استاد یا دبیر در بین دانش آموزان و همکاران شان است. اضافه شدن کتاب به رزومه شخص، در همه جنبه های شغلی و تحصیلی وی تاثیر مثبت خواهد داشت. اگر دبیر مشغول تدریس در یک آموزشگاه خاص باشد، چاپ جزوات با برند آن آموزشگاه یک تبلیغات مثبت برای آموزشگاه نیز محسوب خواهد شد.

دومین مزیت چاپ جزوه در قالب کتاب این است که آن اثر ماندگار خواهد شد و در طی سالیان قابل استفاده خواهد بود و به یک ویرایش جزئی نیازمند است. حال آن که هنگامی که دانشجویان یا دانش آموزان با جزوه های پراکنده دست نویس یا حتی چاپی به تحصیل مشغول باشند بعد از گذراندن آن مقطع، جزوات را یا دور می اندازند یا به نحوی از دسترس خارج می کنند و اگر در مقاطع بالاتر به آن ها نیاز داشته باشند با مشکل مواجه می شوند. اما اگر جزوات در قالب کتاب چاپ شده باشد این مشکل نیز به وجود نخواهد آمد و آن ها هرگاه اراده کنند یا نیاز داشته باشند می توانند از مطالب مجددا استفاده نمایند.

سومین مزیت این است که مطالعه از روی کتاب بسیار آسان تر است و اشتباهات علمی در جزوات با چاپ آن ها در قالب کتاب به حداقل می رسد.

 

راههای ارتباطی با نشر تخصصی کتب دانشگاهی

تلفن ثابت: 01333424261               تلفن همراه: 09190826979

ایمیل: info@thesisbook.ir

 

نشر تخصصی کتب دانشگاهی

  تبدیل جزوات درسی اساتید و دبیران به کتاب آموزشی
دسته بندی
برچسب ها
تبلیغات

فراخوان ارسال مقاله به فصلنامه علمی تخصصی رویکردهای پژوهشی نوین در مدیریت و حسابداری

International Journal of Business Management and Entrepreneurship (IJBME)