انشار کتاب به صورت آنلاین

پنج شنبه 04 اردیبهشت 1399 ساعت 14:20 ب.ظ

از آنجایی که جمهوری اسلامی ایران به عضویت کنوانسیون حقوق مالکیت فکری و معنوی برن سوییس درنیامده است، بنابراین رعایت حقوق مؤلفین در چاپ کتاب آنلاین بسی دشوار به نظر می‌رسد؛ با این وجود راحت بودن و سریع بودن چاپ کتاب آنلاین و پایین بودن هزینه‌های آن بسیاری از دانشگاهیان و نویسنده‌ها را به سمت ناشران آنلاین متمایل می‌کند.

به علاوه کتاب‌هایی که به صورت دیجیتال منتشر می‌شوند، از همه جای دنیا در دسترس مشتریان قرار خواهند گرفت که این خود نقطه قوت دیگری برای این کتاب‌هاست. اگر شما هم قصد دارید کتاب خود را به صورت آنلاین به چاپ برسانید بهترین و سریع‌ترین راه ممکن استفاده از خدمات مؤسسات چاپ کتاب است.

آیا انتشار آنلاین کتاب هم درآمد دارد؟

با توجه به استقبال روزافزون کتاب‌خوان‌ها از دنیای مجازی و رشد فزاینده خرید کتاب‌ها در فضای آنلاین باید گفت درآمد چاپ الکترونیک کتاب رو به افزایش است. تحقیقات نشان داده که فروش نسخه دیجیتال کتاب در امریکا یکی از مشاغل پردرآمد این کشور به حساب می‌آید.

در وقع این روزها تکنولوژی به کمک خیلی از کسب و کارها آمده و روش‌های درآمدزایی را به‌روز کرده که انتشار کتاب هم از این قاعده مستثنا نیست.

چاپ کتاب آنلاین هزینه‌های انتشارات را به شدت پایین آورده است و همین امر تأثیر به سزایی در افزایش درآمد حاصل از آن خواهد داشت. این در حالی است که در چاپ سنتی کتاب، شما با رقبای حرفه‌ای و با قدمت روبرو خواهید بود؛ اما در اینترنت با معرفی کتاب خود در سایت‌های معتبر به راحتی می‌توانید فروش خوبی داشته باشید.

روند انتشار کتاب آنلاین چگونه است؟

در وهله اول شاید چاپ کتاب امری دشوار و حتی غیرممکن به نظر برسد. برخی افراد حتی ممکن است شما را از نگارش یک کتاب بترسانند چراکه به نفع آن‌هاست تا هنر نویسندگی را امری انحصاری نگه‌دارند؛ اما بسیاری از افرادی که امروز به عنوان یک نویسنده ماهر معرفی شده‌اند شاید هرگز فکر نمی‌کردند بتوانند از عهده این امر برآیند. بسیاری از افراد در چاپ اول کتابشان مبتدی هستند و از چاپ دوم به بعد به پختگی و تجربه لازم دست پیدا می‌کنند.

باید خاطرنشان نمود که یکی از دغدغه‌های اصلی برای نویسندگان بعد از چاپ کتاب، فروش آن‌هاست. ساده‌ترین روش برای انجام این کار، شرکت در نمایشگاه‌های کتاب و معرفی اثر خود در این رویدادها است. همچنین باید تبلیغات دیجیتال را به شکل حرفه‌ای دنبال کنید و روی فروش اثرتان تمرکز کنید.

آیا امتیاز چاپ آنلاین کتاب برای تقویت رزومه مؤثر است؟

هیچ تفاوتی میان چاپ آنلاین کتاب و نوع سنتی آن برای رزومه وجود ندارد. اگر کتاب الکترونیکی طبق موارد کتاب دانشگاهی چاپ شود، می‌تواند امتیازات علمی بی‌شماری برای مؤلف آن به ارمغان بیاورد. در واقع فقط امتیاز ناشر اهمیت دارد نه نوع نشر کتاب!

هر کتابی اعم از آنلاین یا سنتی در موارد مهم اشتراکاتی دارند که عبارت‌اند از:

 • هر دو نیاز به اخذ شابک دارد
 • هر دو نیاز به اخذ مجوزهای مربوطه در این زمینه دارند
 • هر دو به مؤلفانشان بن کارت نویسندگان اختصاص می‌دهند
 • در هر دو شکل چاپ کتاب، مؤلفان می‌توانند وام دریافت کنند
 • و

هزینه چاپ آنلاین کتاب چقدر است؟

هزینه چاپ کتاب آنلاین به مراتب کمتر از نوع فیزیکی آن است؛ چراکه هزینه‌هایی نظیر صحافی، هزینه‌های کاغذ، هزینه حمل و نقل، انجام مراحل اداری، چاپ و … نداشته و از این بابت در مقایسه با چاپ فیزیکی کتاب ارزان‌تر است.

به همین دلیل است که چاپ کتاب به صورت آنلاین برای آن دسته از افراد که تمکن مالی ندارند یا می‌خواهند کتاب‌هایی با تیراژ پایین چاپ کنند، بسیار مناسب است. به خصوص که برای تیراژ کم نمی‌توان چاپ فیزیکی کتاب سفارش داد.

علاوه بر هزینه، مزیت دیگر چاپ کتاب آنلاین، سرعت انجام آن است. از آنجا که چاپ دیجیتال کتاب نیازی به بسیاری از مقدمات چون کاغذ و … ندارد، در مدت زمان بسیار کوتاه‌تری می‌تواند منتشر شود.

چطور می‌توانم کتابم را در انتشارات آنلاین به چاپ برسانم؟

کلیه خدمات چاپ کتاب آنلاین در نشر تخصصی کتب دانشگاهی  به صورت غیرحضوری انجام‌شده و شما از تمام نقاط ایران می‌توانید برای چاپ کتاب، نگارش مقاله یا پایان‌نامه خود از متخصصین ما کمک بگیرید.

نشر تخصصی کتب دانشگاهی با سال‌ها تجربه در امر خدمات چاپ کتاب آنلاین در آمازون، ای بی و همچنین سایت‌های داخلی در سریع‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه شما را در امر چاپ دیجیتال کتاب یاری می‌کند.

انواع کتاب‌های الکترونیکی

کتب الکترونیکی تنها به کتاب‌های الکترونیکی متنی ختم نمی‌شوند. انواع مختلفی از این کتاب‌ها همه‌ساله به چاپ می‌رسند که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • کتاب‌های الکترونیکی متنی
 • کتاب‌های الکترونیکی عکسی
 • کتاب‌های الکترونیکی با تصاویر متحرک
 • کتاب‌های الکترونیکی صوتی
 • کتاب‌های الکترونیکی چندرسانه‌ای

جمع بندی

در پایان باید گفت چاپ کتاب آنلاین تمام مزایای کتاب‌های فیزیکی را به علاوه یک سری مزایای دیگر (از جمله سرعت نشر، کمتر بودن هزینه‌ها، فروش آسان‌ و …) به همراه دارد.

در کتاب آنلاین از مجوزهای دست و پا گیر چاپ سنتی خبری نیست و هنوز خلأ قانون‌گذاری بسیاری با توجه به نوین بودن این مدل از کتاب‌ها، در ایران وجود دارد. همه‌وقت در دسترس هستند و هزینه چاپ آن‌ها به مراتب پایین‌تر بوده و زودتر از سایر کتاب‌ها می‌توان آن‌ها را ویرایش و به‌روزرسانی کرد.

برای بهره‌مندی از مزایای چاپ دیجیتال کتاب با مشاوران موسسه تماس بگیرید تا ایشان شما را به طور کامل در زمینه چاپ این نمونه از کتاب‌ها یاری کنند.

 

راههای ارتباطی با نشر تخصصی کتب دانشگاهی

تلفن ثابت: 01333424261               تلفن همراه: 09190826979

ایمیل: info@thesisbook.ir

 

نشر تخصصی کتب دانشگاهی

 انشار کتاب به صورت آنلاین
دسته بندی
برچسب ها
تبلیغات

فراخوان ارسال مقاله به فصلنامه علمی تخصصی رویکردهای پژوهشی نوین در مدیریت و حسابداری

International Journal of Business Management and Entrepreneurship (IJBME)